Budoucnost podle televize

23. března 2015 v 20:44 | Nami |  Téma týdne

Slyším to denně za všech stran. "Bude jaderná válka!" "Islám se brzo rozšíří až do čech!" "Blíží se konec světa!" Spousta slov se ke mně donese ať už od spolužáků, učitelů nebo členů rodiny. Všichni do jednoho se vždy diví jak to, že s nimi nemám zájem diskutovat o tom, co všechno říkali včera ve zprávách. (Obzvlášť pak pro učitelku literatury člověk co nesedí denně u telky jako by nebyl.)Už mě to unavuje, jak všichni musí vědět co se děje na druhým konci světa, i když to pro ně nemá žádný význam a za pár dní o tom nebudou mít ani páru. Klidně ať se o to zajímají, ale nemusí to cpát každému na potkání. Zvlášť pokud nemají pravdu, což je docela časté. Největším zdrojem těhlech "k přežité nezbytně nutných" informací jsou totiž televizní zprávy, které jak víme říkají pravdu jen když se jim to hodí do krámu. Což bývá obvykle na svatou Jindy. (A zase mi zní v hlavě ta otravná reklama, sakra! Převod půjčky...)

To je asi můj největší argument, když tvrdím, že sledovat zprávy na Nově je fakt k ničemu. Na netu je sice taky děsná spousta lží, ale i spousta ověřených informací. Jenže stojí námahu si je najít a 99 % lidí je líných si něco najít. (Já taky, což o to, ale nepokouším se pak někoho přesvědčovat o své pravdě.)

Pak taky, televizní zprávy trvají asi hodinu (nebo podobně dlooouho), přičemž dobrá polovina informací jsou ptákoviny nejvyššího řádu. Je sice hezké, že existuje nějaký papoušek, který umí napodobovat většinu zvířat, ale tohle není zprávy do hlavního vysílacího času. Hoďte to radši na youtube, tam to bude mít větší ohlas.

Kvůli tomuhle pak vzniká takové šílenství okolo, i když není pro co šílet. Jistě, je dobré mít o některých věcech povědomí a přehled. To je fajn, o tom žádná. Ale ty šílená tvrzení, že už zítra vypukne třetí světová a co-budeme-sakra-dělat-já-si-ucvrnknul-strachy jsou akorát tak směšná. Jo, zase se tu pošťuchují navzájem dvě země. Stejně tak to bylo s Koreou, to bylo taky slušný haló. Dneska už po tom v mém okolí neštěkne ani pes a to jsem byla přesvědčována, že budeme muset nahnat chlapy do armády.

Prostě mě to štve, nehorázně mě to štve. Ty věci jsou důležité, ale tak zveličené až jsou směšné. A pokud to někdo nesleduje, je divnej. Proč mám sledovat něco, co se mě netýká, nijak s tím nemohu hnout, nezajímá mě to a plkáním o tom to nijak neovlivním? Nechápu tu potřebu vědět o všem kde se co šustne. Stejně tak bulvár, to je ještě horší.Co bude dál? No, pokud vím, zítra se úterý a já píšu písemku z občanky. Rodinný právo či co, děsná nuda. To je to na co se teď soustředím, zatím co moji rodiče sedí u telky a hltají zprávy o nějaké veledůležité číčovině. Pro ně bude dál válka s Ruskem. Pro mě další školní den a odpoledne strávené čtením Kostičasu. (Mimochodem ta kniha je reálnější než ty zprávy, doporučuju.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 23. března 2015 v 21:43 | Reagovat

Promiň, ale toto je od tebe docela dost ignorantské. Podívej, tuto informaci vážně nemám z Novy, ani z podobných médií, a také netvrdím, že zítra vypukne třetí světová válka, ale neměla bys před vším takto zavírat oči. Víš, ono to Rusko zase tam moc na druhém konci světa není. Nechci ti tu vypisovat žádné konspirační teorie, které se nemusí vyplnit, ale důležité je, že máme právo vědět, co se děje, a je dobře, že nám to média ukazují, i když úplně špatně a propagandisticky. Je to smutné, ale bohužel pravdivé. Tento článek na mě trochu působí, jako že si to prostě jen nechceš připustit.

2 Zrza Zrza | Web | 23. března 2015 v 22:29 | Reagovat

Svet je už úplne chorý, ja na to radšej nemyslím, lebo by som zas bola v depke.

3 Serf2 Serf2 | 24. března 2015 v 8:19 | Reagovat

To není o zprávách na Nově, to jsou bohužel fakta a tyhle věci se dějí. To se nedá podceňovat. Možná nemá smysl se z toho denně hroutit, ale hrozba tu skutečně je!

4 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 24. března 2015 v 19:22 | Reagovat

Konečně někdo, se stejným názorem. Ať se budu nebo nebudu zajímat o dění ve světě, to dění neovlivním. Naopak, dokud se netýká přímo mě, neovlivní mou náladu. A když mě to vážně nezajímá a není to můj obor, nemám žádnou povinnost to sledovat.

[1]: Však ona taky nezakazuje nikomu shánět si informace, ale naprosto chápu, že jí nebaví, když to do ní okolí valí, i když dá najevo, že se o tom bavit nechce a nezajímá ji to.

Jinak bych ale minimálně zmenšila písmo, je zbytečně velké a působí to divně.

5 Nami Nami | Web | 25. března 2015 v 14:03 | Reagovat

[1]: Já netvrdím, že žádná hrozba není a neignoruju ji. (To ani nejde, když mi to každý předhazuje.) Jo není to kolem hezký, ale co s tím jako udělám? Nic a vůbec mě to nezajímá. Stejně mi to každý cpe.

[2]: Já se v tom zas ráda nimrám a pak se rozčiluju :D

[3]: Jo je, ale jak jsem říkala, neudělám nic, tak proč to řešit? Stačí že to vím.

[4]: Oh díky ti, někdo se stejným názorem :D Mluvíš mi z duše.
K tomu písmu, mě na většine blogů štve jak je malé, i v knihách a časopisech. (A to nosím brýle :D) Tak jsem si řekla, že já to prostě budu mít pořádné a basta :D

6 Scribbler Scribbler | Web | 25. března 2015 v 15:00 | Reagovat

Neříkám, že souhlasím úplně, ale zčásti ano. Každý den do školy přijde spousta spolužáku s děsivými zprávami o tom, co nás čeká zítra. Jako vím, že se to může stát a někdo by s tím měl rozhodně něco udělat, jinak se celý svět zhroutí, ale nemyslím, že bych to měla řešit každý den, protože tím, že nad tím budu vzdychat, to stejně neovlivním.

7 Jituš♥-xoxo ♥ Jituš♥-xoxo ♥ | Web | 27. března 2015 v 16:23 | Reagovat

Bohužel je to pravda. Nesnáším tyhle debaty. Nejsem z toho nijak odvařená, že to tak je, ale už jsme se o tom bavili i ve škole, je to děsivé, ale proč nad tím přemýšlet? Když se nás to dotkne tak bude stejně po všech :D pokud budu válka, nepřemýšlím tak nad tím.

8 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 29. března 2015 v 12:50 | Reagovat

Je to těžké, pravdu máš v tom, že během studentského, ale i nadále normálně pracujícího života, s tím nic nenaděláme. Na druhou stranu, je dobrý vědět, co se kde aspoň rámcově děje, protože pak jednou pojedeš na Ukrajinu a budeš se strašně divit a vypadat jako blbec, žes to nevěděla a to samé s Paříží. Samozřejmě to neovlivníš, jen o tom tušíš a to je taky důležité.
Jinak máš pravdu v tom, že jak zdelšili zprávy od 19:30 do 20:20 (co se týče jedné soukromé televize) tak je to opravdu otravné- všichni ti papoušci, kočičky a Vláďa Hruška :-D
Ale státní televize to tak nemá, jede jenom půlhodinu. Nikdo nás nenutí sledovat televizní zprávy denně. Nemusíme vědět o každé bouračce a výpadku proudu kdesi v Horní-dolní, ale občas zjistit (i pomocí internetu či novin) co se důležitého děje, není na škodu. Ale jak jsi sama napsala, lidé jsou líní si něco zjišťovat sami :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama