Být originál nebo mít styl?

19. března 2015 v 20:46 | Nami |  Téma týdne

Nedávno byl na titulce blogu článek o chování a oblékání některých slečen. Původně jsem k tomu článek psát nechtěla, ale pak mi došlo jak moc podobné věci slýchávám kolem sebe. Každý druhý se strefuje do "dnešní mládeže", která je prý jak stádo hloupých ovcí. Holky se oblékají houfně do parek a legín, chovají se jako nafintěné kravky a mezi jejich hlavní aktivity patří nákupy a focení selfie a s tunou hashtagů. O klukách se vypráví cosi o šamponcích a buzerantech.Mě by zajímalo co na tom všem sakra vadí? Že se chovají jako idioti? A vážně všichni a vážně jen tyhle typy? Jistě že ne. Kdyby někteří vylezli ze své ulity, zjistili by, že spousta těhlech nafintěných holek má mozek a dokonce funkční s tlačítkem v poloze zapnuto. A nebo tvrzení, že dnešní kluci nevypadají jako kluci, ale spíš jako slečinky. Vadí vám to? Proč? Oni vám tím ubližují, když nechodí zarostlí a nemají 80 kilo svalů?

Někdo argumentuje, že se mu tohle nelíbí a navíc se to šíří úplně všude. Dovolte abych se zasmála. Nikdo neříká, že se vám to musí líbit. Mě se něco z toho taky nelíbí. Ale argumentovat tím, že ti "normální" skoro vymřeli? Že když se projdete po staromáku a odfiltrujete naše šikmooké turisty tak uvidíte jen záplavu parek? Tohle pitomost, ti lidé jen chtějí tohle vidět. Do Prahy se občas dostanu kvůli výstavám a nakupování. Když se opravdu dobře podíváte a nebudete svou pozornost zaměřovat jen na jeden typ lidí, uvidíte nepřeberné množství stylů oblékání. S chováním to samé. Na škole máme spoustu idiotů a každý z nich vypadá jinak. Stejně tak na vedlejší střední a na základce mé sestry.

Někteří lidi se prostě jen snaží prosadit, že být originální je nejlepší zatímco mít styl, co právě letí špatné. Co je blbého na tom jít se stádem? Vždycky s ním jdete. Když říkáte těmhle lidem tupé ovce, jste součástí stáda, jen s jiným názorem. A za vás to nebylo lepší, vážně ne. Ať už jste jakékoliv věkové kategorie. (Včera můj děda hořekoval nad tím, jak jsme příšerná generace a o chvíli později s klidem mluvit o tom, jak jezdil ze zábavy opilý na motorce. V sedmnácti.)

Já třeba nepatřím k žádnému stylu, ať jde o tyhle načančaný holky nebo třeba emo. Většinou chodím v černé, ale rozhodně se nepovažuju a ani nevypadám jako goth nebo emař. Ráda nosím co mi zrovna padne do oka, ať už je to jakkoliv šílené nebo naopak usedlé. Ovšem spousta stylů se mi líbí, i když bych je nemohla vyznávat. Spousta se mi jich nelíbí, ale je to čistě věc těch lidí jak se chovají a oblékají. Nebudu na někoho koukat z patra jen protože je oblečen komplet do růžové, kterou na oblečení nesnáším.

Jo, taky mi vadí se na to celý den koukat a co jako? To není relevantní argument. Nikdo se prostě netrefí do vkusu všem. Tohle by se mělo prostě respektovat. Horší je, pokud vás někdo svým chováním dovádí k šílenství. To už je ale tím, že dotyčný je idiot, nikoliv tím, že patří k nějakému stylu.Pff, to jsem se zapotila. Jsem namačknutá ve vydýchaném kupéčku mezi oknem a jedním řekněme rozložitým pánem. Až se mi zítra nebude motat kebule a přečtu si to po sobě znova, tak asi zalituju, že jsem článek vydala. (Určitě je v něm spousta kydů, které si navzájem protiřečí. Ne že by to tak nebylo pokaždé.)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zrza Zrza | Web | 19. března 2015 v 21:39 | Reagovat

Ja som sa napr. stretla už aj s dievčatami (typujem okolo 15 rokov), ktoré boli zmachlené ako štetky, prisahámbohu, mali v rukách cigarety a sťažovali sa na tento svet a tiež aj na to, aká je mládež skazená :D No, odpadla som :-D

2 Žolanda Žolanda | E-mail | Web | 19. března 2015 v 22:03 | Reagovat

Hezký článek ;)

3 Em Age Em Age | Web | 23. března 2015 v 14:39 | Reagovat

Je to docela dobrý článek, souhlasím i nesouhlasím. někdy nemůžeš tvrdit, že všechny ty holky a kluci nevypadají jako tvoření přes kopírák - opravdu to jsou samé legíny, vyžehlené vlasy a kožené bundičky, třeba u mě ve škole to tak bylo. Je mi to v podstatě jedno, já mám svůj styl, kterého se držím a držet budu. Je to můj osobní styl, ani nevím, jak ho pojmenovat. :-) Jsem hodně elegantní (to neznamená legíny, legíny NEJSOU elegantní, původně vznikly jako univerzální tepláky pro jogging, pro běhání!!!), nosím kostýmky a šaty. :-)

Díky za komentář u mě na blogu. 8-)

4 Allex Allex | E-mail | Web | 24. března 2015 v 18:46 | Reagovat

Je to věc každého. Ne každému se líbí vše. A taky si nemůže každý s každým padnout do oka.
Moje kamarádka má kamarádku, co chodí v černém a poslouchá metal. No, nemusí se mi to líbit, ale je to čistě jen její věc, jak se bude oblékat a chovat.
Já většinou popadnu, co se mi zrovna líbí, to, co se mi hodí k momentální náladě nebo prostě jen něco, co mi padlo pod ruku(to většinou když pospíchám). :) :D

5 Nami Nami | Web | 25. března 2015 v 13:59 | Reagovat

[1]: Jo ty jsou vtipné, vždycky mi zlepší náladu :D

[3]: Jako určitě se najde dost lidí, co vypadají naklonovaně. Jde mi spíš o to, že si spousta lidí stěžuje jak jich je moc. Pak se člověk rozhlédne a ono prd.
Není za co ^^

[4]: Moje slova :D

6 Heaven Heaven | E-mail | Web | 25. března 2015 v 15:53 | Reagovat

Ti, kteří tvrdí (kolikrát už jsem četla takový článek), že všichni jsou ovce, vypadají stejně a kdovíco, si nejspíš musí dokazovat svojí výjimečnost tím, že se budou vozit po ostatních. Já kombinuji obojí, ale podle mně je lepší být součástí nějakého společenstva než být sám na okraji, kde s vámi nikdo nebaví a nikoho nezajímáte, jen kvůli nějakému přesvědčení o stádu ovcí. Odsoudit lidi jen z prvního dojmu je totiž strašně jednoduchý. Chápu, že každý si nesedne s každým, ale nadávat každý holce s vyžehlenými vlasy a oblečením, které se teď nosí, že je vypatlaná kráva a podobně, je dost předpotopní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama