Mnoho povyku pro hudbu

10. března 2015 v 16:07 | Nami |  Cestou vlakem

Zase jednou jedu vlakem domů ze školy. Akorát nám skončili jarní prázdniny, které jsem strávila vším krom toho co jsem měla dělat. (Když ony ty ikonky her se tváří tak nevinně, vůbec byste neřekli jak moc sežerou času, mrchy.) Ovšem nějakým zázrakem se mi podařilo dostat z přepadovky jedničku. Karma asi chrní.Abych se dostala k tématu, jako každé pondělí jsme měli tři hodiny pauzu před odpoledkou, kterou většina třídy tráví kecáním mezi sebou. Dnes přišlo na přetřes téma hudebních stylů. Člověk jako já (čti hudební analfabet) se nestačil divit kolik stylů existuje, skoro každý poslouchá něco jiného. Od metalu před dupstep až po reege.

Diskuze sem tam přešla v hádku, když pár lidí plamenně obhajovalo svou muziku a zároveň tím (ne)vědomě uráželi jinou. Jediná věc na čem se shodla celá třída bylo, že Justina nikdy poslouchat nebudou, leda by jim za to zaplatili pořádných pár milionů. (Někteří prý ani to, ale realita by byla jiná, známe.) Ovšem Katty Perry, která podle mého zpívá hůř než on takhle nedopadla, zvláštní. Asi není in hejtovat ji.

Já se diskuze nezúčastnila, jako obvykle. I když jsem možná měla udělat výjimku, zajímala by mě totiž reakce na můj oblíbený hudební styl. Je totiž nijaký, hudbu neposlouchám obecně téměř vůbec, ale dokážu snést téměř jakoukoliv právě hrající písničku ať už jde o rock nebo pop. Pokud je dobře nazpívaná je mi jedno zda jde o hororcore nebo 1D. (Jejich písně jsem kvůli sestře slyšela téměř všechny. Polovina se mi nelíbila, některé jsem si párkrát pustila i sama.)

Když slyším jak je většina mých spolužáku schopná se kvůli hudbě sežrat, tak jen zvedám obočí. Vážně, proč jsou takové hádky kvůli něčemu tak malichernému jako je hudba? Jsme umělecká škola a nikdo se tu nehádá jestli je lepší kreslit tužkou nebo malovat temperou. Nikdo se tu nehádá, jestli je lepší polka, salsa, hiphop nebo balet. Už i to oblečení si holky navzájem pomlouvají míň. Jen na hudbě stojí svět a když posloucháš Biebera, tak jsi mokrá třináctka bez mozku. Když posloucháš metal, tak jsi drsňák nosící černou.

Zrovna poslouchám remix nějakého popu, jelikož děcko vedle mě hrozně mlaská a nedá se to poslouchat. Až půjdu domů dám si nějaký rytmický rock, dobře se při tom chodí, jinak bych se ploužila pomaleji než taťka dnes do práce. A doma bude konečně ticho. (Tedy dokud se nepřiřítí slon co se vydává za mou sestru.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | E-mail | Web | 10. března 2015 v 16:14 | Reagovat

Přesně tak, taky mi nejde do hlavy, proč se lidé hádají kvůli hudbě. Já taky poslouchám několik stylů a několik stylů zase nemám ráda, ale jen kvůli tomu bych nikoho nezavrhla a už vůbec ne svoje kamarády. Přijde mi to prostě hloupé, přece na tom tolik nezáleží, ne?

2 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 23. března 2015 v 21:46 | Reagovat

No, já jsem hudební závislačka, takže na to asi nebudu mít moc objektivní pohled, ale když ti někdo stále pouští něco, co vážně nesnese, a zároveň kritizuje interprety, které miluješ, je to prostě ke vzteku. Já jim náhodou rozumím, také bych diskutovala, i když bych to nenechala zajít až k hádce. Lidé mají ruzné názory, trochu se kvůli tomu "pokousat" je docela přirozené, když to zase vychladne...

3 Nami Nami | Web | 25. března 2015 v 14:05 | Reagovat

[1]: Asi to zařadím na seznam nepochopitelných zbytečných věcí :D

[2]: Chápu, když někdo vyloženě ryje a prohlašuje jaká je nějaká hudba hnus. Nechápu odsouzení na základě faktu, že někdo poslouchá jiný hudební styl. Asi tak...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama